توسعه کسب و کارفردی

چگونه به درآمد بالاتری برسیم؟
«پول روی درخت مقاومت و پافشاری رشد می‌کند»
جویندگان ثروت و پول تاکنون صد ها جمله، مقاله، داستان و حتی کتاب در خصوص چگونگی کسب ثروت و رسیدن به درآمد بالا دیده و خوانده‌اند! اما سوال اساسی از این جویندگان این است که چقدر در اجرای این دستورات و روش‌های کسب درآمد بالا و ثروت‌آفرینی موفق و مصمم بوده‌اند؟!
سوال مهم‌تر اینکه دلیل مصمم نبودن و کوتاه آمدن از خواسته اتفاقا به حقشان چه بوده؟!
و چه عواقبی در انتظار اینگونه افراد است؟
پاسخ کاملا روشن است، هرچقدر در اقدام و عمل تاخیر داشته باشید، پول بیشتری از دست می‌دهید (کری ویلکرسون)
علی‌رغم اطلاع از اهمیت پول و ثروت؛ هرچند تعداد افرادی که برای درآمد بالا برنامه دارند بسیار کم هستند؛ ولی تاسف‌بارتر اینکه تعداد کسانی که به برنامه خود  عمل کنند بسیار فاجعه‌بار است.
نگرش، مهم‌ترین عامل در کسب درآمد یک شخص خواهد بود هرچند عوامل متعدد دیگری چون دانش، مهارت، اشتیاق، فرهنگ، عوامل اقتصادی، عوامل سیاسی، دسترسی به منابع انسانی، عوامل روانشناختی و … بی‌تاثیر نخواهند بود.
بد نیست از خودمان بپرسیم دلیل ثروتمند نشدن افراد، آیا فقط درآمد بالا نداشتن است یا نداشتن عادت‌های ثروتمند شدن؟!

1-ضرب‌ المثل ژاپنی 2- (Carrie Wilkerson)
چه بسیار افرادی هستند که پول زیاد تولید کرده ولی وضعیت خوبی ندارند و شرایط سختی را تحمل میکنند!
اشکال عمده این قبیل افراد نداشتن روحیه و عادات ثروتمندیست. چرا که نداشتن نظم مالی را نمی‌توان با درآمد بالا جبران کرد یا حداقل کاریست دشوار.
آموزش سبک زندگی و دوره های مالی می‌تواند به جایگزینی باورهای درست به جای باورهای غلط منجر شود و رفته رفته فرد و به دنبال آن جامعه‌ای ثروتمند داشت.
هرچند این مقاله شاید بتواند به جهت دادن فکری افراد کمک کند ولی تغییر سبک زندگی و پیاده‌سازی اصول کسب درآمد بالا و ثروتمند شدن مستلزم پشتکار، تلاش و آموزش مستمر است. جایی که یاد بگیریم چگونه از حاشیه‌ها برنده باشیم! سود گرفتن بهتر از دستمزد گرفتن است! و به معجزه پس انداز کردن پی ببریم